Reprezentanţii Consiliului Local al Tinerilor din mun. Chişinău au venit, joi, 1 martie curent, la Ministerul Educaţiei şi au oferit, generos, tuturor colaboratorilor mărţişoare de respect, dragoste şi admiraţie.
Un mărţişor special a fost creat şi pentru Mihail Şleahtiţchi, Ministru al Educaţiei. Prin acest mărţişor, tinerii au transmis un mesaj de caldă şi fericită primăvară.
La rîndul său, dl Ministru a ţinut să mulţumească reprezentanţilor CLT pentru gestul la care au recurs, dorindu-le sănătate, spirit de iniţiativă şi succese la învăţătură.
Recurgînd la reforme de amploare în învăţămînt, a mai spus dl Ministru, Ministerul Educaţiei, se gîndeşte mai întîi de toate la tineri, optînd pentru accesul fiecăruia dintre ei la o şcoală de calitate. Avînd acces la un învăţămînt de calitate, tinerii noştri - a concluzionat dl Ministru - vor avea, cu siguranţă, un viitor prosper.